Шановні друзі! Цього вечора запрошуємо вас на емоційний концерт класичної музики! У програмі: Фридерик ШОПЕН. Концерт для фортепіано з оркестром n.2. Михайло ВЕРБИЦЬКИЙ. Симфонія n.8. Франц ШУБЕРТ. Симфонія n.2. Виконавці: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії. Солістка: Тетяна ШАФРАН, лауреатка міжнародних конкурсів (фортепіано, Київ). Диригент: Юрій ЛІТУН, Київ. Фридерик Шопен. Концерт для фортепіано з оркестром n.1. Шанувальникам музики близьке та дороге ім'я Шопена - натхненного поета фортепіано.
Дивна історія. Він все своє життя, все натхнення, всю творчість присвятив одному лише музичному інструменту. Він не писав симфоній, опер, тільки величезну кількість вальсів, полонезів, ноктюрнів, мазурок, етюдів, скерцо, баллад, сонат. І лише два концерти для фортепіано з оркестром. Це - не тільки краса! Це - наша радість! Мати можливість виконувати його музику в симфонічних концертах! Михайло Вербицький. Симфонія n.8. Михайло Вербицький залишається для більшості українців хоч і національним символом, але з когорти відомих незнайомців.
Продовжуємо знову і знову з кожною симфонією знайомитись. Сьогодні - Восьма. Франц Шуберт. Симфонія n.2. Симфонія, що створена феноменально обдарованим 17 - річним юнаком - це ще, звичайно, "проба пера". Але завдяки мелодіям, що запам'ятовуються, яскравій оркестровці, свіжому молодому погляду на життя, ця симфонія підкорює слухача елегантністю і емоційною глибиною! Тетяна Шафран – лауреатка десятків міжнародних фортепіанних конкурсів. Серед її нагород Перша премiя та Золота медаль Olga Kern International Piano Competition (США, Нью-Мексико, 2019).
Перша премiя Concours International de Piano France-Amériques (Франція, Париж, 2019), Перша премiя Antonio Napolitano International Piano Competition (Італія, Салерно, 2017), Перша премiя Carl Filtsch International Festival Competition (Сібіу, Румунія, 2016), Перша премiя Міжнародного конкурсу піаністів Еміля Гілельса (Одеса, Україна, 2015), Друга премiя Princess Lalla Meryem International Piano Competition (Рабат, Марокко, 2016), Друга премiя International Piano Competition ‘Mauro Paolo Monopoli Prize’ (Барлетта, Італія, 2015).
Третя премiя VII Parnassos International Piano Competition (Монтерей, Мексика, 2018), Третя премiя 18 José Iturbi Music International Competition (Іспанія, Валенсія, 2013) та багато інших. Виступала у престижних концертних залах Європи, Південної та Північної Америки, Африки, Австралії та Азії – зокрема, у Великому театрі (Шеньчжень, Китай), Lindeman Hall (Осло, Норвегія), Llevellyn Hall (Канберра, Австралія), Великому залі Palau de la Musica (Валенсія, Іспанія), Театрі Мохаммеда V (Рабат, Марокко), Sala Cecilia Meireles (Ріо-де-Жанейро, Бразилія).
Конгрес-холі (Габала, Азербайджан). Як солістка грала з багатьма оркестрами та диригентами, такими як маестро Роберто Мінчук (Бразилiя), Дмитро Яблонський (США), Хобарт Ерл (Венесуела), Франц Крагер (США), Гінтс Глінка (Латвiя), Микола Дядюра (Украiна) та iн. Юрій Літун народився в сім’ї музикантів на Буковині, а музикою почав займатись вже з 5 років. З 1994 навчається у ЛССМШ ім. С. Крушельницької у Л. Закопця по класу гобоя. За час навчання в школі перемагає у 4 міжнародних конкурсах.
Проходить майстер-класи з такими відомими професорами, як К. Шнайдер, Г. Меєрвайн, К. Ветцель, Є. Котичка, Ґ. Маттес, Д. Вальтер, В. Цайтц, М. Закопець. З 18 років Юрій Літун, навчаючись в 11-му класі десятирічки, виграв конкурс на місце другого гобоя в одному з кращих оркестрів України під керуванням швейцарського диригента Ґунґарта Маттеса, який згодом отримав назву INSO-Lviv. В 2001 починає навчання в ЛДМА ім. М. В. Лисенка в класі Л. Закопця.
Молодому музиканту дуже поталанило потрапити в клас по оркестровому диригуванню до Р. Филипчука (випускника професора М. Ф. Колесси), який 33 роки був диригентом Львівського філармонічного оркестру. Він прищепив талановитому учню кращі традиції й здобутки галицької диригентської школи. У 20 років –1-й гобой “K&K Philharmoniker”. За час роботи в оркестрі співпрацював з такими відомими диригентами, як Herbert Prikopa (який мав записи як вокаліст з легендарним диригентом Караяном), Peter Gut – диригент Wiener Symphoniker.
Georg Kugi, керівник 1-ї музичної гімназії у Відні, проходив майстер-курси сучасної та барокової музики в м. Фрайбург (Німеччина) у проф. J. Gonzalez. Диригував такими оркестрами, як Національний симфонічний оркестр України, Національний президентський оркестр України, INSO-Lviv, Kośice Philharmonic (Slovakia), Kielce Philharmony (Poland), НКА “Київські солісти”, оркестр Національної оперети України, провів понад 40 вистав в Оперній студії при НМАУ ім. П. Чайковського (серед них: “Орфей та Евридіка” К. В. Глюка, “Шовкова драбина” та “Пробний камінь” Дж. Россіні).
Разом з Кирилом Карабицем сформували оркестр “Народжені вільними”, який на святкуванні 25-річчя Незалежності України перевершив всі сподівання критиків та глядачів. У сезоні 2017-2018 був головним диригентом Kunming International Philharmonic (Китай), де було створено міжнародний колектив музикантів з десяти країн світу. Зараз Юрій Літун є асистентом головного диригента Національного симфонічного оркестру України (Київ).